Słońsk: historia, restauracja, noclegi

słońsk
kościół w słońsku

Miejscowość Słońsk w powiecie sulęcińskim

Piękno tej jakże urokliwej wsi położonej w woj lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Słońsk, wynika przede wszystkim z jej historii, z jej położenia w otoczeniu niezwykłego Parku Narodowego ,,Ujście Warty”, z niezwykłych zabytków, wyjątkowych miejsc, smacznej kuchni i wielu innych możliwości, które ta piękna wieś położona blisko Kostrzyna nad Odrą, może każdemu zaoferować.

Historia Słońska

Sama historia Słońska jest niezwykła i jak najbardziej warto w skrócie ją opowiedzieć. Związana jest ona przede wszystkim z Zakonem Joannitów oraz z jednym z pierwszych obozów koncentracyjnych III Rzeszy. Na uwagę zasługuje również i jego położenie na dawnych błotach warciańskich zmeliorowanych za czasów Fryderyka II, co dziś dało ogromne możliwości, aby móc uprawiać właśnie w tym rejonie turystykę łowiectwa i wędkarstwa. Niewątpliwie istotne tutaj znaczenie odgrywa również Park Narodowy ,,Ujście Warty”, który to należy do najbardziej wartościowych obszarów dla ptactwa błotnego w Europie, będąc między innymi największym skupiskiem gęsi. Obszar gminny to przede wszystkim 35% powierzchni zasobnych w zwierzynę płową, łąki i rozlewiska. Na terenach tych działają dwa koła myśliwskie, dwa koła wędkarskie oraz wiele stowarzyszeń i zrzeszeń.

Sam Słońsk ma doskonałe położenie, znajdując się blisko przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą i tym samym w niedalekiej odległości od samego Berlina. To sprawia, że liczyć można tutaj na doskonały układ komunikacyjny.

Obiekt restauracyjny - Restauracja Słowiańska

Kluczowym miejscem, w którym można w pełni zaspokoić kubki smakowe jest Restauracja Słowiańska Słońsk, która to została zbudowana przez Gminną Spółdzielnię w 1974 roku, jako obiekt gastronomiczny. Jej historia jest niezwykle długa. Od 1990 roku była ona wydzierżawiona prywatnym właścicielom, którzy doprowadzili do jej degradacji. W 2000 roku obiekt został sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy, który powiększył budynek, jednak nie miał środków na dalszą inwestycję, stąd restaurację przejął syndyk masy upadłościowej. W 2005 roku obiekt nabyli Janina i Ryszard Lewaszkiewicz, którzy to rozpoczęli w tym miejscu działalność rekreacyjno – hotelowo – gastronomiczną. Cała inwestycja została ukończona w 2008 roku.

Utworzona została:

Cały obiekt jest klimatyzowany, posiada doskonale wyposażoną kuchnię, w której prawdziwą wisienką na torcie jest dziczyzna i świeże ryby, czyli lokalne specjały. Restauracja dostępna jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak również i dla imprez okolicznościowych, w tym wesel, spotkań czy konferencji. W części piwnicznej znajduje się siłownia, na zewnątrz z kolei parking. Chcąc oferować swoim klientom wszystko to, co najlepsze, na pewno ten właśnie obiekt w województwie lubuskim w Słońsku, okaże się być doskonałym wyborem dla każdego. Niezwykłe usytuowanie, bezpłatne wi-fi, pokoje wyposażone w najważniejsze udogodnienia, a to wszystko wśród lasów, w dogodnej lokalizacji.

restauracja slowianska slonsk
slowianska restauracja slonsk

Tanie noclegi w Słońsku - obiekt noclegowy

Istotne znaczenie ma to, iż na obszarze gminy znajduje się bogata baza noclegowa dla wszystkich chętnych turystów. Komfortowe pokoje gościnne z łazienkami, pełne wyposażenie w niezbędne akcesoria, w tym w czajnik elektryczny, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i inne udogodnienia. Każdy więc, kto pragnie w tych terenach znaleźć chwilę odpoczynku i ukojenia, z pewnością znajdzie coś idealnego właśnie dla siebie. Tanie kwatery do dyspozycji gości, duży wybór pokoi z łazienkami, ogrom atrakcji na terenie obiektów. Jesteśmy przekonani, iż w tej urokliwej wsi, każdy turysta znajdzie coś idealnego właśnie dla siebie.

Słońsk w lubuskim jako kierunek turystyczny i wypoczynkowy. Sprawdź naszą ofertę!

Nie ma wątpliwości, iż Słońsk jest jedną z niezwykle wartych uwagi wsi, które warto odwiedzić i w której warto zostać na dłużej. Niezwykła dolina leśna, duża ilość lasów i jezior, urokliwy teren parku narodowego, a do tego miejsca noclegowe w samym sercu tego cudownego terenu i smaczna kuchnia dostępna między innymi w Restauracji Słowiańskiej Słońsk. Czy można chcieć czegoś więcej?

ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE!